Індія планує до кінця нинішнього року повністю перейти на електронну систему видачи віз, що дійсно спростить процес їх отримання для іноземців.

Вже у 2015 році отримувати візи за новим станом зможуть жителі майже 180 країн з усього світу. На даний момент в посольства вже розіслані інструкції щодо змін у правилах подачі заяв. Окрім цього, Індія планує також започаткувати так звану гарячу лінію для туристів з усього світу, яким необхідна допомога з в’їздом у державу. До речі, працюватиме довідкова служба на 12 різних мовах, у тому числі й на російській.

Згідно с останніми новинами з усього світу, Індія поступово стає найпопулярнішою державою серед мандрівників, плануючих відправитися в країни західної и центральної Азії. Їх головна перевага – це значно нижчі ціни у порівнянні з Європою, Турцією і навіть Колумбією.

Система електронної видачі віз почала працювати у тестовому режимі ще в жовтні минулого року, а вже з серпня увійде в свій стаціонарний режим роботи. Головна різниця між новою й старою системами пов’язана з тим, що видача всих документів буде відбуватися від разу після прибуття туриста в Індію, а не до вильоту. Для багатьох це більш зручно, так як дає можливість значно зекономити час.

Згідно правил, які використовуються в ЕТА (саме так називається система по видачі віз), подати заявку на отримання дозволу для в’їздуможна будет прямо через інтернет. При цьому, посольство повинно дати відповідь протягом 5 робочих днів. Для тих, хто вперше планує відвідати Індію, період може складати до 20 днів (мається на увазі час від подачі заявки, до отримання дозволу).

Парвіз Дерван, керівник відділу іноземних справ в Індії, зазначає, що аналогічна система вже давно діє на території Японії, Кореї, и вона себе дійсно зарекомендувала тільки с позитивного напряму.